Usprawiedliwienie – mama wraca do pracy

W domu unosi się zapach pieczonych muffinków z malinami i czekoladą. Za oknem pada deszcz. Warunki idealne do pisania. Po lecie i upałach teraz można odpocząć, można też wrócić do rzeczy, na które nie miało się dotychczas czasu. Uznałam, że moja nieobecność na hrabiankowym blogu wymaga usprawiedliwienia:) Jestem pewna, że zrozumiecie dlaczego tak długo nas tu nie było.

W ostatnim miesiącach wiele się wydarzyło. Jak to w życiu – dobrych i tych złych rzeczy. Ale głównym powodem, dla którego nie miałam za wiele czasu by tu bywać, to powrót do pracy. Po dogłębnych przemyśleniach, wielu rozmowach z mężem, uznaliśmy, że może warto spróbować, bym wkroczyła na mielecki rynek pracy, poznała środowisko , ale przede wszystkich nowych ludzi.

Pójście do pracy po urlopie macierzyńskim jest trudne, przynajmniej dla mnie takie było. Bycie z Bianką w domu, śledzenie jej postępów, kształtowanie zachowania stanowiło kwestie priorytetowe. Miałam poczucie, że nikt nie jest jej w stanie zapewnić jej tego wszystkiego, o co dbałam i na co zwracałam szczególną uwagę. Jednak przy tym wszystkim ważny jest też mój rozwój, taka mamowa samorealizacja;) Z perspektywy czasu wiem, że praca wiele mi dała, praktycznie każdego dnia poznaję mnóstwo nowych osób i każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że Mielec to jednak dziwne miasto;) Ale! Ale spotykam też fajnych i wartościowych ludzi, pełnych pasji, których czyny mobilizują do działania. Tacy ludzie tu są, ale poukrywani gdzieś po kątach, jak się okazało trzeba ich tylko znaleźć;)

Początki są trudne, ale ten mój okazał się dla mnie dość łaskawy. Myślę, że dość szybko wskoczyłam w rytm mamy pracującej i dopiero teraz wiem, jakiej nadzwyczajnej organizacji wymaga zaplanowanie dnia, tak by wszystko miało ręce i nogi. Tego wciąż się uczymy, ale z każdym dniem jest coraz lepiej.

Teraz, wraz z jesienią, czyli porą roku szczególnie mi bliską, mam nadzieję, że będziemy tu częściej – ja, Bianka no i Fado oczywiście:) Wkrótce więcej uaktualnień. Bądźcie czujni:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s