Podróże małe i duże

Chyba każdy rodzic zgodzi się ze stwierdzeniem, że odkąd na świecie pojawia się dziecko żadna podróż nie wygląda już tak jak wcześniej. Szczęściarzami Ci, których dzieci zasypiają w aucie wraz przekręcaniem kluczyka w stacyjce. Niestety nie każdy ma tak dobrze, w tym my;) Odkąd pamiętam Bianka nie lubiła spać w aucie, w zasadzie pisząc ten tekst uświadamiam sobie, że Bianka w ogóle nie lubi spać, bez względu na czas i miejsce. Wracając do tematu podróży małych i dużych, jestem szczęśliwą posiadaczką choroby lokomocyjnej, zatem możecie wyobrazić sobie, co czułam jadąc na tylnym siedzeniu obok rozbawionego, ruchliwego i kompletnie nieskorego do spania dziecka.

Obecnie jest już lepiej. Bianka jest starsza, więcej rozumie. Oczywiście rzadko śpi w aucie, chyba, że jest faktycznie bardzo zmęczona czy znużona. Nuda w przypadku podróży jest znacząca. I właśnie ze względu na nią, a w zasadzie by jej przeciwdziałać, pokażemy czego nie może zabraknąć w naszym bagażu podręcznym.

  1. Kraina Zagadek Trefl

To 80 kart, na których znajduje się aż 160 zagadek przeznaczonych dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Przyznam wam, że z coraz większym zaciekawieniem podpatruję to, co wychodzi spod rąk marki Trefl. Wszystkie gry, jak i te karty z Trefla wyjątkowo przypadają do gustu Biance Hrabiance. Dodatkowym atutem Krainy Zagadek jest rekomendacja tej formy zabawy przez psychologów, logopedów, pedagogów i terapeutów, bo za na pozór zwykłymi zabawkami kryje się drugie dno – nauka. Według producenta zagadki te mają rozwijać inteligencje, myślenie przyczynowo skutkowe i kreatywność. Z czystym sumieniem mogę się z tym zgodzić. Co ważne, karty idealnie mieszczą się w torbie podręcznej, są lekkie, a to ważne podczas pakowania i późniejszej podróży. Zachęcająca jest też cena, zamawiając przez Internet jest to wydatek rzędu 12 zł.

IMG-1033

  1. Przedszkole żyrafki

Z pewnością dla wielu z was to znajoma pozycja na półce z książkami w Biedronce. Teczka z książeczkami zadań w środku dostosowana jest do dzieci w każdym wieku. Obecnie, po przerobieniu wersji dla 3-latków, sięgnęliśmy po tę dla starszych dzieci. Dla 4-latków przygotowane zostały trzy książeczki – zgadywanki, zabawy plastyczne i zabawy językowe. Większość poleceń wymaga zaangażowania dziecka, które zachęcane jest do poprawnego rozwiązywania zadań i późniejszego naklejania odpowiednich naklejek. Teczka, do której po skończonej zabawie można schować zeszyty ćwiczeń to bardzo wygodne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w podróży. Cena standardowa to 14,99 zł.

IMG-1037

  1. Zagadki z dziurką CzuCzu

Marka Czuczu towarzyszy nam od początku narodzin Bianki. Jestem jej ogromną fanką, choćby ze względu na jakość wykonania produktów. Jeżeli chodzi o Zagadki z dziurką, to dużym atutem jest to, że wszystkie karty, na których znajdują się rymowane zagadki są ze sobą połączone, dzięki temu żadna z kart się nie zgubi. W naszym przypadku role się odwróciły i to Bianka przepytuje nas, oczywiście nie potrafi czytać, ale widząc, co nieco przez dziurki na kartach potrafi skonstruować czasami bardzo podchwytliwe pytania. Zagadki z dziurką kosztują około 12 zł.

IMG-1039IMG-1041

  1. Księga malucha

Lekka książka, wewnątrz której znajduje się 39 okienek opatrzonych pytaniami. Kolorowa, a jednocześnie czytelna, idealna do zabrania ze sobą w podróż książka ma za zadanie wspomóc dziecko w nauce cyferek, rozróżniania kolorów i kształtów. Jej cena to około 15 zł.

IMG-1044

  1. Piotruś

Na rynku dostępnych jest mnóstwo wariantów tej jakże znanej nam wszystkim gry w karty. Czy karty mają wpływ na rozwój dzieci? Ależ oczywiście;) Uczą zachowań społecznych takich jak uczciwa gra, godzenie się z przegraną, chęć poprawy itd. Poza aspektami edukacyjnymi, to po prostu fajna zabawa i urozmaicenie dłużącej się drogi.

IMG-1048

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s